Dziś jest 31.10.2020 , Imieniny :

powrót do strony głównej strona główna

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym

Warsztat Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Zalesiu Dolnym funkcjonuje od 1996 roku. Jest placówką pobytu dziennego, w której prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. W terapii bierze udział 35 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00. Warsztat dysponuje busem, dzięki czemu możliwy jest dowóz uczestników do WTZ.

Warsztaty stwarzają szansę rozwoju osobom niepełnosprawnym, szczególnie tym, które po ukończeniu szkół zamierzają dalej rozwijać swoje umiejętności, a nie są jeszcze przygotowane do podjęcia pracy. Placówka kieruje swoją ofertę również do tych osób, które od wielu lat przebywają w domu, izolując się od innych i wycofując z życia społecznego.

Terapia obejmuje różne sfery funkcjonowania uczestników: zaradność osobistą, samodzielność społeczną, komunikowanie się, umiejętności niezbędne we współżyciu i współpracy, kondycję psychiczną i fizyczną sprzyjającą niezależności, samodzielności, aktywności i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej, sprawności psychofizyczne niezbędne w pracy, a także podstawowe i specjalistyczne umiejętności potrzebne w pracy i wynikające z form terapii zajęciowej.

Warsztat dysponuje pracowniami: introligatorską, plastyczną, ceramiczną, dziewiarsko-tkacką, ogrodniczą, gospodarstwa domowego i komputerową.

Działalność WTZ finansowana jest ze środków PFRON, Powiatu Piaseczyńskiego, Gminy Piaseczno, a także innych dostępnych źródeł.



Więcej informacji na temat Warsztatu Terapii Zajęciowej uzyskać można na stronie internetowej www.wtz-piaseczno.pl

kontakt: starostwo@piaseczno.pl | mapa serwisu | nota prawna | polityka prywatności | redakcja serwisu  | poczta

Oficjalny serwis internetowy Powiatu Piaseczyńskiego 2005 - 2008